СТВОРЮЄМО З ЛЮБОВ’Ю

ВТІЛЮЄМО З РОЗУМОМ

Типові помилки при заповненні швів між плиткою

Якщо гадаєте, що після укладання керамічної плитки можна з полегшенням видихнути, адже найскладніший етап позаду, вимушені вас розчарувати. Адже після цього на вас чекає завершальна операція – заповнення швів між плиткою. Це водночас і просте, і складне завдання. Адже важливо не лише знати, які заповнювачі (фуги) використовувати, але й як правильно затирати шви. Помилки чи свідоме ігнорування технології однозначно ні до чого доброго не призводять – крім того, що страждає зовнішній вигляд приміщення, неправильна затирка призводить також до появи грибка та плісняви. І саме про типові помилки в процесі заповнення швів між плиткою піде мова у новому матеріалі Grico.

 

 1. Брудні стіни.

Перед затиркою треба ретельно вимити всі поверхні, включаючи підлогу. Не можна приступати до заповнення швів, якщо на стінах ще є залишки розчину. Найчастіше таку помилку роблять новачки, тому що досвідчені плиточники відразу змивають залишки плиткового клею.

 1. Брудні інструменти

При замішуванні фуги важливо працювати чистим інструментом. Найдрібніші тверді частинки будуть перешкоджати рівномірному нанесенню. До того ж залишки плиткового клею змінять колір самої фуги: замість білих швів виходять сірі.

 

 1. Заповнення без розшивки швів

Якщо в шві багато розчину, то на нього не можна наносити затирку. Видалення надлишків називається розшивання і робити його краще поки розчин ще не схопився. Після затвердіння видалити зайвий клей з плиткового шва буде дуже складно.

 

 1. Нанесення нової фуги без видалення старої

Іноді затирку доводиться оновлювати. Це треба робити, якщо шви потемніли і втратили акуратний зовнішній вигляд. Перед оновленням потрібно обов'язково видалити стару фугу зі швів.

 

 1. Замішування суміші дрилем

Для отримання однорідної структури суміші правильно замішувати суміш вручну. Якщо використовувати дриль, то в розчин буде потрапляти повітря, який порушить однорідність.

 

Якщо все-таки використовувати дриль-міксер, то працювати треба на низьких потужностях. Обов'язково треба стежити за чистотою насадки, не допускається використання однієї насадки для клею та затирання.

 1. Використання металевих шпателів для нанесення суміші

Жорсткий шпатель може пошкодити декоративну поверхню плитки, правильніше використовувати м'який гумовий інструмент. Він спеціально призначений для затирання плитки.

 

 1. Нанесення цементної фуги на кути з гіпсокартону

Коли плитка покладена на гіпсокартон, то на кути часто передаються вібрації. Цементна затирка не володіє достатньою еластичністю і погано взаємодіє з рухомою основою, тому на поверхні шва можуть з'явитися тріщини. Кращим рішенням в цьому випадку буде використання силіконової фуги.

 

 1. Замішування великих порцій фуги

Правильно готувати фугу невеликими частинами. Причина полягає в тому, що шви треба замивати до того, як затирка встигла схопитися. Якщо намагатися нанести склад відразу на велику площу, то до кінця робіт на перших плитках залишаться надлишки, патьоки і розводи, які вже встигнуть засохнути.

 

Замішування великих порцій особливо критично для епоксидної затирки, яка починає застигати після з'єднання двох компонентів.

 

 1. Використання на одній стіні затирок різних кольорів

Коли стіна оздоблена кахлем різних відтінків, у багатьох виникає спокуса нанести фугу різних кольорів. У цій помилці є два неприємні наслідки. По-перше, оформити стик двох кольорів акуратно складно, в більшості випадків лінія буде нерівною. По-друге, при нанесенні і замиванні швів другий колір буде потрапляти на перший, через це вся плитка буде виглядати неакуратно і непрофесійно.

 

 1. Використання миючих засобів з барвником для відмивання

Для відмивання фуги треба використовувати миючі засоби без барвників. Від зелених, синіх та інших миючих засобів затирка може змінити колір.

 

 1. Біла затирка для підлог

Це рішення непрактичне з естетичної точки зору. Навіть якщо регулярно мити шви, від попадання вологи і бруду фуга стане сірою. Найбільш невдалим це рішення буде в санвузлах, ванних кімнатах і кухнях.

Про нас

ТОВ «Гріко» – це компанія, що динамічно розвивається та пропонує широкий спектр товарів для будівництва, ремонту та декору від українських та закордонних виробників. Знаходячись у місті Чернівці, ми пропонуємо високоякісну продукцію та обслуговуємо клієнтів по всій Україні, враховуючи їх специфіку та напрямок діяльності.

Контакти

 • Email office.grico@gmail.com
 • Офіс +38 (0372) 58-43-43 
  Відділ продажу +38 (099) 205-94-18
 • Адреса Україна, м. Чернівці, вул. Миколаївська, 40
Top